פרסי הצטיינות ומלגות

בכל שנה מעניק הרקטור את פרסי הרקטור לחוקרים מצטיינים, מורים מצטיינים ותלמידים מצטיינים

 

 

קישור לתמונות שצולמו בטקס פרס הרקטור לשנת תשפא שנערך ב- 9 במרץ 2022:

https://drive.google.com/drive/folders/19BZXWVubs3NPMrBbQgfKhtV53LIoRY3t?usp=sharing

קישור לתמונות שצולמו בטקס פרס הרקטור לשנת תשפ שנערך ב- 28 באפריל 2021:

תמונות: https://photos.app.goo.gl/TTc8b5rB6hCvabio6

וידאו: https://www.facebook.com/thehebrewuniversity/videos/459192431833783/

קישור לתמונות שצולמו בטקס פרס הרקטור לשנת תשע"ט שנערך ב- 04 במרץ 2020:

https://photos.app.goo.gl/kcBPYfnuwahJ74738

קישור לתמונות שצולמו בטקס פרס הרקטור לשנת תשע"ח שנערך ב- 04 במרץ 2019:

https://photos.app.goo.gl/p1cJE6GAPrk3YMmj6

קישור לתמונות שצולמו בטקס פרס הרקטור לשנת תשע"ז שנערך ב- 13 למרץ 2018:

https://photos.app.goo.gl/tNILhiqBZWNvk6Yi2

 

  

פרס הרקטור לחוקרים מצטיינים

 

מידי שנה, הרקטור מעניק פרס לחוקרים מצטיינים על הצטיינות במחקר, בהוראה ובהשתתפות פעילה בחייה האקדמיים של האוניברסיטה.

קול קורא נשלח לדיקנים המגישים את המלצותיהם לרקטור ומבין המועמדים נבחרים הזוכים.

להלן שמות הזוכים לשנת הלימודים תשפ"א:

 

פרופ' ענבל גושן |  מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח

פרופ' ענבל גושן ממרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח היא כלת פרס הרקטור לחוקרת ומורה מצטיינת לשנת הלימודים תשפ"א.

פרופ' גושן היא מדענית מצטיינת. בשורה של מחקרים פורצי-דרך היא גילתה, יחד עם צוות החוקרות והחוקרים במעבדה שלה, את תפקידם של תאים בשם אסטרוציטים בפעילות של למידה ויצירת זיכרון במוח. הפעילות של תאים אלה היא שקובעת אילו חוויות ייצרבו רק בזיכרון לטווח קצר ואילו יישמרו גם בזיכרון ארוך הטווח. למחקרים אלה עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת בהבנה של סיבות לפגיעה בזיכרון ולאיתור דרכים לשיפור הזיכרון. בזכות מחקריה בנושא יצירת זיכרון ובהבנת תפקידם של האסטרוציטים, פרופ' גושן נמנית עם חוקרי המוח המובילים בעולם.

פרופ' גושן מצטיינת בהוראה, והיא מדריכה מעולה. טובי הסטודנטיות והסטודנטים באוניברסיטה, מהארץ ומהעולם, משתפים איתה פעולה במחקר. ענבל מסייעת בנדיבות לחוקרות ולחוקרים אחרים. היא מנהיגה אקדמית ותורמת רבות לקידום הפעילות האקדמית במרכז אלס"ק לחקר המוח. היא גם פעילה רבות בקידום שוויון הזדמנויות לנשים במדע, בייזום מפגשים עם מדעניות מובילות אחרות, בסיוע בהכוונה ובייעוץ ובדוגמה האישית שהיא נותנת למדעניות צעירות.

בזכות ההצטיינות יוצאת הדופן שלה במחקר ובהוראה, פרופ' ענבל גושן היא כלת פרס הרקטור לשנה זו.

 

פרופ' ישי יפה | בית הספר למנהל עסקים 

פרופ' ישי יפה מבית-הספר למנהל עסקים הוא חתן פרס הרקטור לחוקר ומורה מצטיין לשנת הלימודים תשפ"א.

פרופ' יפה הוא חוקר מוביל בעולם בתחום המימון. התמחותו היא בתחום ממשל תאגידי בעיקר בהקשר של קבוצת אחזקות, שפעילה בו-זמנית במספר שווקים. הוא מומחה להבנת ההשלכות של פעילות של גופים כאלה על היבטים של תחרות ומחירים בשוק וכוחם של צעדים רגולטוריים לצמצם את ההשפעות השליליות של קבוצות כאלה. הוא עוסק גם בבחינה היסטורית של התהליכים הכלכליים והתאגידיים שמובילים לגלובליזציה והוא מומחה בתחום של השקעות בינלאומיות. לצד כל אלה, הוא אחד החוקרים המובילים בעולם בתחום הממשל התאגידי של בנקים. בין היתר, הוא היה מבין הראשונים שזיהו בעיות מבניות באופן הפעולה של הבנקים ביפן, במחקר שהפך לקלאסיקה, והוסיף לכך מחקרים חדשניים רבים בתחום הממשל התאגידי בתחום הבנקאות.

למחקריו הרבים של ישי השפעה לא רק בקהילה האקדמית אלא גם בקרב קובעי מדיניות. הוא מוביל ועדות ציבוריות בארץ ובעולם, להסדרת הפעילות של קרנות הפנסיה ושל חברות אחזקות, ופעיל מאד בתחום של צעדים להגברת התחרותיות במשק, בין היתר להוזלת יוקר המחייה.

בנוסף לפעילותו האקדמית והציבורית הנרחבת, ישי הוא מורה מחונן, שזוכה להערכה רבה של תלמידיו ותלמידותיו. משקיע מאד, משיב במהירות לכל פנייה, ומוביל את תכניות הלימודים הייחודיות באוניברסיטה לשילוב מנהל עסקים ולימודי מזרח אסיה. הוא פעיל מאד בבית-הספר למנהל עסקים. הוא השלים תקופת כהונה מוצלחת מאד כדיקן וממשיך למלא תפקידים בכירים בבית-הספר. בזכותו מבקרים בבית-הספר חוקרים בינלאומיים מובילים והוא גורם מחבר, מוערך על-ידי כלל חברי הסגל בבית-הספר, ממגוון תחומי הדעת.

בזכות הצטיינותו במכלול פעילותו האקדמית, פרופ' ישי יפה הוא חתן פרס הרקטור לשנה זו.

 

פרופ' לירן כרמן | הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע

פרופ' לירן כרמל המכון למדעי החיים בפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע הוא חתן פרס הרקטור לחוקר ומורה מצטיין לשנת הלימודים תשפ"א.

פרופ' כרמל הוא מורה מצטיין, שזוכה להערכה רבה של הסטודנטיות והסטודנטים הרבים שהוא מלמד. הוא מלמד קורסים קשים ומאתגרים, ומצליח בהם מאד. הוא מגלה עניין רב בהצלחת הסטודנטים, ובמאור פנים והשקעה רבה מוביל את הסטודנטים להצליח בלימודים. הוא מתנדב לכל משימה במכון, וכאשר חבר במכון חלה ולא יכל ללמד עוד, לירן לא היסס למלא את מקומו ולהשלים את הוראת הקורס. לירן מצטיין גם בתרומה לאוניברסיטה ולקהילה, והוא מכהן, בין היתר, כראש החוג לתלמידי תיכון שלומדים באוניברסיטה.

פרופ' כרמל הוא חוקר מצטיין. תחום המחקר שלו הוא ייחודי: לירן הוא בעל תארי בוגר ומוסמך בפיזיקה, דוקטורט במתמטיקה ומדעי המחשב והוא עוסק במחקר במדעי החיים. הרקע הייחודי שלו מכשיר אותו לעיסוק בתחום החדשני של חקר ד.נ.א. קדום. הוא הפך להיות אחד החוקרים המובילים בעולם בתחום זה, בעקבות כך שפיתח, עם ערן משורר, שיטה לשחזור תבניות פעולה של גנים מתוך הפקת ד.נ.א. קדום, תהליך שמאפשר להסיק מסקנות מרתקות על מאפיינים של אנשים שחיו לפני אלפי שנים, לרבות מראה הפנים שלהם. למחקר פוטנציאל להניב תרומה רבה להבנת האבולוציה של האדם. לירן מיישם שיטות חישוביות להבנת הגנטיקה של אוכלוסיות שנכחדו, והוא משתף פעולה במחקר עם ביולוגים ניסיונאים ועם ארכיאולוגים חוקרי מאובנים. בעקבות הישגיו המצוינים, לירן מוביל, עם קבוצת חוקרים במכון למדעי החיים ובמכון לארכיאולוגיה באוניברסיטה את ההקמה של מרכז לחקר ד.נ.א. קדום והאבולוציה של האדם.

בזכות הצטיינותו במכלול פעילותו האקדמית, פרופ' לירן כרמל הוא חתן פרס הרקטור לשנה זו.

 

פרופ' אורנה קופרמן | בית הספר להנדסה ולמדעי המחשב

פרופ' אורנה קופרמן מבית-הספר להנדסה ולמדעי המחשב על שם רחל וסלים בנין היא כלת פרס הרקטור לחוקרת ומורה מצטיינת לשנת הלימודים תשפ"א.

פרופ' קופרמן היא חוקרת מצטיינת, העוסקת באימות פורמלי של מערכות, כלומר בחקר הבטחת נכונות של תוכנה, דבר שהוא קריטי במערכות רבות. היא בעלת מעמד בינלאומי מוביל בקהילת החוקרות והחוקרים במדעי המחשב, ובמסגרת זו היא פעילה במערכות של כתבי עת מובילים ובארגון כנסים בינלאומיים וזכתה בשורה של פרסים יוקרתיים בגין הצטיינותה האקדמית.

פרופ' קופרמן מצטיינת בהוראה. היא מלמדת קורס בנושא מודלים חישוביים, חישוביות וסיבוכיות, שנחשב הקשה ביותר בתחום מדעי המחשב. היא זוכה להערכות ההוראה הגבוהות ביותר בבית-הספר למדעי המחשב, בזכות יכולת הפשטה והסבר מעולים, הקפדה על ארגון וסדר ובעיקר בזכות יחס נפלא לסטודנטיות ולסטודנטים. היא גם מנחה מבוקשת מאד של תלמידות ותלמידים לתארים מתקדמים.

בצד כל זאת, אורנה היא אזרחית נהדרת באוניברסיטה ומחוצה לה. בעבר היא שימשה כסגנית הרקטור, כראש בית הספר למדעי המחשב וכיועצת נשיא האוניברסיטה לשוויון מגדרי. היא פועלת להנגשת המדע בהרצאות בבתי-ספר תיכוניים ובמרכזי גמילה. בצד זאת, היא מובילה פעילות לעידוד נשים ללמוד מקצועות בתחום ההנדסה ומדעי המחשב, להבטחת שוויון הזדמנויות לנשים ולסטודנטים מקבוצות אחרות שאינן מיוצגות כראוי בתחומים אלה. בצד כל אלה, אורנה אקטיבית מאד בהבטחת שוויון מגדרי, באמצעות פעילות נמרצת לקידום שוויון לחרדים ולחרדיות. היא מובילה את המאבק להשתלבות סטודנטים חרדים באקדמיה, תוך הצבעה על העוולה הקשה שגורמות תכניות לימודים בהפרדה מגדרית ומגזרית. בפעילותה מוכיחה פרופ' קופרמן שאפשר לשלב בין מצוינות במחקר ובהוראה עם מעורבות ציבורית נרחבת, לכינון חברה טובה יותר.

בזכות הצטיינותה הייחודית במגוון התחומים של הפעילות האקדמית והציבורית, פרופ' אורנה קופרמן היא כלת פרס הרקטור לשנה זו.

 

פרופ' אריה קצוביץ' | הפקולטה למדעי החברה

פרופ' אריה קצוביץ' מהמחלקה ליחסים בינלאומיים בפקולטה למדעי החברה הוא חתן פרס הרקטור לחוקר ומורה מצטיין לשנת הלימודים תשפ"א.

פרופ' קצוביץ' הוא מעמודי התווך של המחלקה ליחסים בינלאומיים, דבר שבא לידי ביטוי בכל המישורים המקצועיים. מחקריו של פרופ' קצוביץ' עוסקים בחקר השלום ויישוב סכסוכים ובגלובליזציה. הוא פיתח תיאוריות ייחודיות באשר  להשלכות של הסכמי שלום על קשרים חוצי-גבולות בינלאומיים.

בתחום ההוראה, פרופ' קצוביץ' מלמד קורסים מרכזיים בתכנית הלימודים של המחלקה בתארים השונים. במשך עשרות שנים הוא מתנדב ללמד את קורס המבוא של תואר הבוגר. זהו קורס מאתגר מבחינה פדגוגית ומינהלית, וחרף היותו מבכירי החוקרים במחלקה, אריה ממשיך ללמדו באהבה ותוך השקעה רבה, שזוכה להכרה ולהערכה רבה של מאות הסטודנטים שלומדים בקורס מדי שנה. בתקופת מגפת הקורונה אריה הוכיח את מחויבותו להוראה כאשר התייצב, כמעט לבדו בכל הקמפוס, ללמד את הקורס בכיתה, בפני מצלמה בלבד, וכאשר הסטודנטים שלו הבחינו שהוא מלמד מאולם הכיתה, אט אט החלו גם הם להגיע לקמפוס, ולהצטרף אליו במאבק לשמור על שגרת הפעילות האקדמית גם בימים הקשים. אריה מלמד גם קורסים מתקדמים וסמינרים, ובכולם הוא מצטיין.

פרופ' קצוביץ' מחויב מאוד להנחיית תלמידי מחקר, ועד כה הכשיר עשרות תלמידי מוסמך, דוקטורט ופוסט-דוקטורט. רק לאחרונה השלים ספר פורץ-דרך, בשיתוף עם שלושה מתלמידי המחקר שלו. הוא מרכז מדי שנה כנס דוקטורנטים בינלאומי, בהשתתפות קרוב למאה תלמידי מחקר מכל העולם, אף זאת בהתנדבות ובמשך שנים רבות. אריה הוא לא רק מנחה אלא גם מנטור בכל רמ"ח איבריו.

בנוסף לכל אלה, אריה פעיל מאד בתחום הניהול האקדמי באוניברסיטה ומחוצה לה. הוא מילא שורה של תפקידי ניהול באוניברסיטה, הוביל את העמותה ללימודים בינלאומיים, ייעץ למשרד החינוך ועוד. אריה הוא דוגמה לחברי הסגל באוניברסיטה.

בזכות הצטיינותו במחקר, בהוראה ובפעילות ציבורית, פרופ' אריה קצוביץ' הוא חתן פרס הרקטור לשנה זו.

 

 

חוקרים שזכו בפרס בשנים קודמות:

חוקרים מצטיינים לשנת תשפ"א 

חוקרים מצטיינים לשנת תש"פ

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ט

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ח

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ז

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ו

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ה

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ד

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ג

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ב

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"א

חוקרים מצטיינים לשנים תשנ"ט - תש"ע

 

פרס ע"ש מילקן למורים מצטיינים

 

הפרס ע"ש מילקן מוענק על ידי הרקטור בכל שנה למורים אשר הוכיחו הצטיינות מתמשכת בהוראה.

המורים שזכו בפרס בשנת תש"פא הם:

ד"ר נורה בונה | החוג לבלשנות, הפקולטה למדעי הרוח

ד"ר הדר אריהן-זכאי | ביה"ס לרוקחות, הפקולטה לרפואה

פרופ' דורון טייכמן | הפקולטה למשפטים

פרופ' יהודה ניומרק | ביה"ס לבריאות הציבור ולרפואה קהילתית, הפקולטה לרפואה

ד"ר נועה ניצן | ביה"ס למנהל עסקים ומכון איינשטיין למתמטיקה, הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע

 

זוכי פרס מילקן משנים שעברו

 

 

 

 

פרס הרקטור לתלמידים מצטיינים

פרס פלג

English Version

 

הרצאה ופרס ע"ש פְלֶג להבנה ולקבלה בעולם היהודי

האוניברסיטה העברית בירושלים מכריזה על ייסודו של פרס שנתי והרצאה ע"ש פלג (Flegg) לקידום ההבנה, הקבלה ושיתוף הפעולה בין מגזרים שונים בעולם היהודי בן זמננו. פרס יוקרתי זה ניתן לאות הוקרה על הישגים יוצאי דופן במחקר ועל הבנת זרמים שונים ביהדות.

הבחירה במקבל פרס פלג וכל הסידורים הנוגעים להרצאה, כגון פרסום ואירועים נלווים, ינוהלו בידי משרד הרקטור. ועדת הבחירות תהיה בראשות הרקטור ובחבריה יהיו ראש המכון למדעי היהדות ע"ש מנדל וראש סכוליון (מרכז למחקר רב תחומי בלימודי היהדות).

הוועדה תפעל לאיתור מועמדים לפרס פלג באמצעות פרסום בין-לאומי וחיפוש מועמדים בולטים מהאקדמיה ואישי ציבור ראויים בישראל ומחוצה לה.

המועמד הנבחר לפרס פלג יקבל מענק הוקרה על סך 5,000$, ויישא דברים בהרצאה פומבית רשמית (פתוחה לקהילה האקדמית והלא-אקדמית) . בראש ההרצאה הפומבית יישבו נשיא האוניברסיטה או הרקטור (או כל אדם אחר שיִבחרו). היו"ר יקרא בפני הקהל את נימוקי הוועדה לבחירת המועמד לפרס פלג, ויציין את הישגיו של המועמד.

האוניברסיטה העברית תפרסם את דבר ההרצאה הפומבית פרסום נרחב ככל האפשר בתוך האוניברסיטה, בעיתונות ובמדיה האלקטרונית. פרסום זהה יינתן למקבל הפרס.

האוניברסיטה העברית תממן הוצאות טיסה לישראל, אם המרצה בהרצאת פלג אינו תושב הארץ, ותספק לו לינה בבית מלון לכל יום. תקציב מיוחד יאפשר למרצה לתור את ישראל בזמן שהותו בה ולממן אירועים נוספים.

המרצה והמשתתפים בהרצאה הפומבית יזכו לקבלת פנים מיוחדת לאחריה מהאוניברסיטה העברית.

מקבלי הפרס

English Version

 

תשע"ט / תש"פ

 

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ט/תש"פ הוענק לתכנית "לימוד"

הטקס נערך ביום א', 22/11/2020 (ו' בכסלו תשפ"א) בלשכת הרקטור, הר הצופים דרך זום.

השתתפו בטקס גב' אנדריאה הופר (נציגת המשפחה), גב' דניאל נגלר (יו"ר לימוד, ישראל) וד"ר לינדסי טיילור-גוטהרץ שהעבירה הרצאה קצרה בנושא "לימוד – המסע המשותף"

קישור להקלטה של הטקס:

https://huji.cloud.panopto.eu/Panopto/Pages/Viewer.aspx?id=6c59d0de-3f2e-4aec-9daa-ac7b0100dea0

 

תשע"ח / תשע"ט

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ח/ע"ט הוענק לתכנית "רביבים" 

הטקס נערך ביום רביעי, 26 ביוני 2019 כ"ג בסיון תשע"ט בשעה 16:30 

בבית מאירסדורף (קומה 2), הר הצופים.

נושא ההרצאה: סיפור סיפורים במסורת היהודית ע"י פרופ' (אמריטוס) יאיר זקוביץ.

תמונות מהטקס

 

תשע"ז

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ז הוענק לגשר – עמותה לקידום ההידברות בישראל  

הטקס נערך ביום שני, 22 באוקטובר 2018, י"ג בחשון תשע"ט בשעה 16:30 

בבית מאירסדורף (קומה 2), הר הצופים.

נושא ההרצאה: הדיאלקטיקה שבין מחויבות להלכה לבין העיקרון הדתי של הכלת הזולת ע"י הרב ד"ר דניאל טרופר.

פלג 2017 (2)

תשע"ו

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ו הוענק למרכז החינוכי "חנתון" 

הטקס נערך ביום רביעי, 18 בינואר 2016, כ' בטבת תשע"ז בשעה 16:30 

בבית מאירסדורף (קומה 2), הר הצופים.

נושא ההרצאה: "אלו אלו דברי אלוהים חיים": על פלורליזם כאידיאל כשנשאר בבית המקדש וכגורם מאיים בחברה הישראלית? ע"י הרב יואב אנדי. 

Flegg prize 2017
 

תשע"ה

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ה הוענק לקהילות שרות פיוט וניגון 

הטקס נערך ביום רביעי, 20 בינואר 2016, י' בשבט תשע"ו בשעה 16:30 

בבית מאירסדורף (קומה 2), הר הצופים.

נושא ההרצאה: מקומו של הפיוט בחיי התרבות של יהודי מרוקו ע"י פרופ' אמריטוס משה בר-אשר.

 

תשע"ד

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ד הוענק לד"ר יהודה מימרן 

הטקס נערך ביום שלישי, 9 בדצמבר 2014, י"ז בבסלו תשע"ד בשעה 16:00 

באולם הסינט ע"ש ליטווינסקי, הר הצופים. 

נושא ההרצאה: על יהדות חברתית כמרחב חינוכי זהותי משותף - מחזון למעשה.

 

תשע"ב

פרס סיימון ואת'ל פלג על קידום ההבנה ההדדית בעולם היהודי לשנת תשע"ב הוענק לגב' במבי שלג

הטקס נערך ביום רביעי, 11 ביולי 2012, כ"א בתמוז תשע"ב בשעה 16:30 

באודיטוריום ע"ש הנדלר, בניין דייוויס, מכון טרומן.

נושא ההרצאה: לשאלת הסוציולוגיה היהודית בזמן הזה: האם הזרמים הקיימים כיום בעם היהודי מבטאים נכונה את המצב בשטח.

 

תשע"א

פרס סיימון ואת'ל פלג על קידום ההבנה ההדדית בעולם היהודי לשנת תשע"א הוענק לרב מיכה אודנהימר

נושא ההרצאה: האם תיקון עולם גלובלי יכול לקרב בין יהודים?

 

 

על סיימון ואת'ל פלג

English Version

 

סיימון פלג, אחרי שסיים את לימודיו באוניברסיטת היידלברג והוא בן 21, נכנס לעסק הטבק המשפחתי והפך לאיש עסקים מצליח. בשנת 1938 נמלט מגרמניה מהצורר הנאצי והיגר לקנדה. לאחר שעסק זמן מה בבניין, הקים בית ספר מקצועי לתעשייה מודרנית, שהיה לאחד מבתי הספר הטובים ביותר בקנדה. עם רעייתו את'ל הפך לתומך נלהב בהיבטים רבים של חיי התרבות והחינוך בקהילה היהודית.

סיימון פלג ניחן באינטליגנציה יוצאת מן הכלל וברוח איתנה. לקראת סוף חייו הביע שוב ושוב את השקפתו שמי שלקחו מן החיים חייבים לתת לחיים. את דבריו הגשים בתמיכה ברוחב לב במטרות ראויות בקנדה ובישראל. בצוואתו האחרונה הוריש תרומה נדיבה לאוניברסיטה העברית ששיקפה את המרחב האינטלקטואלי בחייו ואת אהבתו לישראל ולעם היהודי. מתנה זו, במילותיו שלו, נועדה "לקדם מצוינות במחקר בכל הדיסציפלינות של הפעילות האקדמית בדגש מיוחד על שימור המורשת היהודית והתרבות היהודית". סיימון פלג האמין שלתרומתו תהיה "השפעה חיונית ורבת חשיבות על חיי האקדמיה, התרבות והרוח של ישראל וירושלים".

את'ל פלג הייתה שקטה ורגישה - מופת לסגולותיה הנעלות של אישה יהודייה. אף שלה ולסיימון לא היו ילדים, חשה הזדהות עזה עם "אמונה" (אימהוֹת בישראל) והייתה תומכת נלהבת של הארגון. חבריה ובני משפחתה ידעו שאת'ל, בדרכה הרוגעת, ייצגה חוזק, כבוד ומחויבות עמוקה לערכים יהודיים.

 

               Simon FleggEthel Flegg

 

 

 

 

 

 

קול קורא למועמדים לפרס פְלֶג

English Version

 

קול קורא למועמדים לפרס פְלֶג

האוניברסיטה העברית בירושלים מפרסמת את הקול קורא השנתי של פרס ע"ש את'ל וסיימון פלג (Flegg) לקידום ההבנה, הקבלה ושת"פ בין זרמים בעולם היהודי המודרני. הפרס ניתן לאות הוקרה על הישגים בולטים בקידום ההבנה בין הזרמים ביהדות ו/או על קידום המחקר בנושא.

מקבלי הפרס יבחרו בכל שנה בידי ועדה בראשות רקטור האוניברסיטה העברית.
על המועמדים לכלול בהצעותיהם קורות חיים ומכתב המסביר את התאמתם לתנאי פרס פלג.

כתובת למשלוח ההצעות:
לשכת הרקטור
האוניברסיטה העברית בירושלים
קמפוס הר הצופים
ירושלים 9190501, ישראל

rector@savion.huji.ac.il

הצעות תתקבלנה עד לתאריך 28 בפברואר 2020.

המועמד הנבחר יקבל מענק הוקרה על סך 5,000$, ויוזמן לשאת דברים בהרצאה פומבית רשמית (פתוחה לקהילה האקדמית והלא-אקדמית). תאריך הרצאת פלג יתואם עם  הזוכה.

מידע נוסף נמצא באתר לשכת הרקטור (פרסים).

 

מלגות לקליטת סגל צעיר

מלגות אלון

זוכי מחזור ל"ה (תשע"ו-תשע"ז-תשע"ח)

1

ד"ר מיכאל אבשטיין

שפה וספרות ערבית

סיווג עיוני

2.

ד"ר איילת לנדאו

פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה

סיווג ניסויי

3.

ד"ר דפנה שחף

מדעי המחשב

סיווג ניסויי

4.

ד"ר תומר שלנק

מתמטיקה

סיווג עיוני

5.

ד"ר אייל בן-צבי

אימונולוגיה

סיווג ניסויי

זוכים בשנים קודמות

קול קורא למלגות אלון לשנת תשע"ז

  

מלגות עזריאלי

מלגת עזריאלי - זוכי מחזור א' וב'

שנה
מחזור
שם משפחה
שם פרטי
תחום

א'

תשעו-ז-ח

אורן

רם

מדעי החיים

טבע

א'

תשעו-ז-ח

כץ

אורי

פיסיקה יישומית

טבע

ב'

תשעז-ח-ט

אורבך

דני

לימודי אסיה

רוח

ב'

תשעז-ח-ט

בן-דוד

אורי

גנטיקה/מדעי ה חיים

טבע

ב'

תשעז-ח-ט

מסארוה

אחמד

כימיה

טבע

  

קול קורא לשנת תשע"ז

הנחיות להגשת מועמדות

 

מלגות מעוף

זוכה מלגת מעוף למחזור כ"ב (שנים תשעז-ח-ט)

ואאל אבו-עקסה, המחלקה למדע המדינה, הפקולטה למדעי החברה.

 

זוכי מלגת מעוף לאורך השנים

קול קורא לתכנית מלגות מעוף - שנת תשע"ז

  

פרס קריל

זוכי פרס קריל לשנת 2016

דנה רייכמן, המכון למדעי החיים, הפקולטה למדעי הטבע

ליעוז אתגר, המכון לכימיה, הפקולטה למדעי הטבע

 

זוכי פרס קריל בשנים קודמות

קול קורא לפרס קריל - 2016

  

פרסי הצטיינות מיוחדים

 

להלן פרסי הצטיינות מיוחדים למורים ולצוותים על תרומה ייחודית לאוניברסיטה לשנת הלימודים תש"פ.

 

פרופ' אורי אורגד | בית הספר לווטרינריה

הפרס ניתן בהוקרה על התרומה יוצאת הדופן של אורי להוראת הפתולוגיה בבית הספר לווטרינריה, במשך קרוב לארבעים שנים. אורי מלמד בבית-הספר לווטרינריה של האוניברסיטה העברית את התחום של פתולוגיה בהרצאות, במעבדות ובהדרכה קלינית ברציפות מאז הקמת בית הספר, בשנת 1985. אף שכבר פרש לגימלאות מהשירותים הווטרינריים לפני שנים רבות, הוא ממשיך לרכז את לימודי הפתולוגיה בבית הספר.

הסטודנטים אוהבים ומעריכים מאד את אורי והוא הוביל תדיר את ברשימת המורים המצטיינים בבית הספר לווטרינריה. אורי הוא איש טוב לב, תמיד שמח לעזור ולהירתם, אדם משכמו ומעלה. בתקופת הקורונה אורי בחר להסתכן ולצאת מביתו ולהגיע במיוחד לפקולטה בזמן הבחינה, כדי לוודא שיוכל להשיב לשאלות הסטודנטים מהמשרד בפקולטה, הכול מתוך מחויבותו הבלתי מתפשרת להוראה ולסטודנטים.

זו הזדמנות להודות לך אורי, על הרוח הטובה שלך, המסירות יוצאת הדופן והמקצועיות הרבה, כולם משמשים מופת לכולנו. אנחנו מאחלים לך בריאות טובה והמשך הזדמנות לתרום מהידע שלך לדור העתיד של הווטרינרים בישראל.

 

פרופ' דורית שחם | הפקולטה לרפואה והמרכז הרפואי הדסה

הפרס מוענק לדורית על תרומתה יוצאת הדופן לחינוך רפואי, ובכלל זה, הקמת תכנית "אדם ורפואה" והובלתה, ייסוד החברה הישראלית לחינוך רפואי, הקמת מרכז תו"ם לתמיכה ליווי מערכתי בסוף החיים ועוד שורה ארוכה של פעילויות פורצות דרך במגוון תחומים של החינוך הרפואי.

לדורית חלק מרכזי בפיתוח שיטות חדשניות לחינוך רפואי, לקידום למידה והוראה שמשלבת סטודנטים וחוקרים בצוותים רב-מערכתיים ממגוון תחומים, ובהם רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית וריפוי בעיסוק. היא חלק מרכזי במחויבות של האוניברסיטה העברית לחנך את הסטודנטיות והסטודנטים במקצועות הרפואיים למקצועיות, לאחריות חברתית ולהומניזם.

 

צוות טכנולוגיות ומחשוב בהוראה

בשני הסמסטרים שחלפו נדרשה האוניברסיטה לעבור, ללא התראה, להוראה מקוונת. המהלך חייב את המורים ואת התלמידים לעבודת הוראה ולמידה מאומצת. מאחורי הקלעים עבד צוות מסור ומקצועי של עובדים, במגוון תחומים של מחשוב, טכנו-פדגוגיה של הוראה מקוונת, טכנולוגיות למידה והוראה ועוד. בזכות העבודה המצוינת של הצוות, ההוראה המקוונת הצליחה למעלה מן המשוער, עד שקשה לרבים מאיתנו לוותר עליה גם כאשר אנחנו חוזרים לשגרה. ואכן, המעבר לשגרה יהיה מלווה בהמשך שילוב, במידה, של למידה דיגטלית מסוגים שונים.

חברי הצוות פועלים במסגרת מספר יחידות מרכזיות באוניברסיטה:

  • האגף למחשוב, תקשורת ומידע. הפרס המיוחד מוענק לחברים הבאים: יהבי בורבין, דליה אלב בן-שטרית, שלומי ונטורה ו-ויויאנה רגב;

  • היחידה להוראה ולמידה (יה"ל) ובמסגרת צוות טכנולוגיות הוראה ממוחשבות. הפרס מוענק לחברים הבאים: אייל בן-חור, יוחאי עופרן, אפרת פירסט, מיכל רמות, מיכל שודל ורועי שנהר

  • צוות הסיסטם בבית-הספר למדעי המחשב: אלי לוי, תמר קליין ורותם קקון.

הפרס מוענק לכם על התרומה יוצאת הדופן שלכם במהלך השנה האחרונה לקיום הוראה מקוונת באוניברסיטה העברית. בזכות הרמה המקצועית הגבוהה שלכם, המסירות והאחריות, ובזכות ההצלחה להוביל ולהנהיג רבים בקהילת האוניברסיטה, הצלחנו לקיים הוראה מקוונת מעולה. תודה רבה על העבודה המעולה שלכם.

 

פרסי מעורבות חברתית לתלמידים

גב' נעמה זקס, מר צבי מייקלסון וגב' מור וונגר