פרסי הצטיינות מיוחדים

 

להלן פרסי הצטיינות מיוחדים למורים ולצוותים על תרומה ייחודית לאוניברסיטה לשנת הלימודים תש"פ.

 

פרופ' אורי אורגד | בית הספר לווטרינריה

הפרס ניתן בהוקרה על התרומה יוצאת הדופן של אורי להוראת הפתולוגיה בבית הספר לווטרינריה, במשך קרוב לארבעים שנים. אורי מלמד בבית-הספר לווטרינריה של האוניברסיטה העברית את התחום של פתולוגיה בהרצאות, במעבדות ובהדרכה קלינית ברציפות מאז הקמת בית הספר, בשנת 1985. אף שכבר פרש לגימלאות מהשירותים הווטרינריים לפני שנים רבות, הוא ממשיך לרכז את לימודי הפתולוגיה בבית הספר.

הסטודנטים אוהבים ומעריכים מאד את אורי והוא הוביל תדיר את ברשימת המורים המצטיינים בבית הספר לווטרינריה. אורי הוא איש טוב לב, תמיד שמח לעזור ולהירתם, אדם משכמו ומעלה. בתקופת הקורונה אורי בחר להסתכן ולצאת מביתו ולהגיע במיוחד לפקולטה בזמן הבחינה, כדי לוודא שיוכל להשיב לשאלות הסטודנטים מהמשרד בפקולטה, הכול מתוך מחויבותו הבלתי מתפשרת להוראה ולסטודנטים.

זו הזדמנות להודות לך אורי, על הרוח הטובה שלך, המסירות יוצאת הדופן והמקצועיות הרבה, כולם משמשים מופת לכולנו. אנחנו מאחלים לך בריאות טובה והמשך הזדמנות לתרום מהידע שלך לדור העתיד של הווטרינרים בישראל.

 

פרופ' דורית שחם | הפקולטה לרפואה והמרכז הרפואי הדסה

הפרס מוענק לדורית על תרומתה יוצאת הדופן לחינוך רפואי, ובכלל זה, הקמת תכנית "אדם ורפואה" והובלתה, ייסוד החברה הישראלית לחינוך רפואי, הקמת מרכז תו"ם לתמיכה ליווי מערכתי בסוף החיים ועוד שורה ארוכה של פעילויות פורצות דרך במגוון תחומים של החינוך הרפואי.

לדורית חלק מרכזי בפיתוח שיטות חדשניות לחינוך רפואי, לקידום למידה והוראה שמשלבת סטודנטים וחוקרים בצוותים רב-מערכתיים ממגוון תחומים, ובהם רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית וריפוי בעיסוק. היא חלק מרכזי במחויבות של האוניברסיטה העברית לחנך את הסטודנטיות והסטודנטים במקצועות הרפואיים למקצועיות, לאחריות חברתית ולהומניזם.

 

צוות טכנולוגיות ומחשוב בהוראה

בשני הסמסטרים שחלפו נדרשה האוניברסיטה לעבור, ללא התראה, להוראה מקוונת. המהלך חייב את המורים ואת התלמידים לעבודת הוראה ולמידה מאומצת. מאחורי הקלעים עבד צוות מסור ומקצועי של עובדים, במגוון תחומים של מחשוב, טכנו-פדגוגיה של הוראה מקוונת, טכנולוגיות למידה והוראה ועוד. בזכות העבודה המצוינת של הצוות, ההוראה המקוונת הצליחה למעלה מן המשוער, עד שקשה לרבים מאיתנו לוותר עליה גם כאשר אנחנו חוזרים לשגרה. ואכן, המעבר לשגרה יהיה מלווה בהמשך שילוב, במידה, של למידה דיגטלית מסוגים שונים.

חברי הצוות פועלים במסגרת מספר יחידות מרכזיות באוניברסיטה:

  • האגף למחשוב, תקשורת ומידע. הפרס המיוחד מוענק לחברים הבאים: יהבי בורבין, דליה אלב בן-שטרית, שלומי ונטורה ו-ויויאנה רגב;

  • היחידה להוראה ולמידה (יה"ל) ובמסגרת צוות טכנולוגיות הוראה ממוחשבות. הפרס מוענק לחברים הבאים: אייל בן-חור, יוחאי עופרן, אפרת פירסט, מיכל רמות, מיכל שודל ורועי שנהר

  • צוות הסיסטם בבית-הספר למדעי המחשב: אלי לוי, תמר קליין ורותם קקון.

הפרס מוענק לכם על התרומה יוצאת הדופן שלכם במהלך השנה האחרונה לקיום הוראה מקוונת באוניברסיטה העברית. בזכות הרמה המקצועית הגבוהה שלכם, המסירות והאחריות, ובזכות ההצלחה להוביל ולהנהיג רבים בקהילת האוניברסיטה, הצלחנו לקיים הוראה מקוונת מעולה. תודה רבה על העבודה המעולה שלכם.

 

פרסי מעורבות חברתית לתלמידים

גב' נעמה זקס, מר צבי מייקלסון וגב' מור וונגר