פרסי הצטיינות ומלגות

בכל שנה מעניק הרקטור את פרסי הרקטור לחוקרים מצטיינים, מורים מצטיינים, תלמידים מצטיינים, ופרס הצטיינות מיוחד בתחום ההוראה.

להלן קישור לתמונות שצולמו בטקס פרס הרקטור לשנת תשע"ז שנערך ב- 13 למרץ 2018:

https://photos.app.goo.gl/tNILhiqBZWNvk6Yi2

 

 

 

  

 

 

 

פרס הרקטור לחוקרים מצטיינים

 

מידי שנה, הרקטור מעניק פרס לחוקרים מצטיינים על הצטיינות במחקר, בהוראה ובהשתתפות פעילה בחייה האקדמיים של האוניברסיטה.

קול קורא נשלח לדיקנים המגישים את המלצותיהם לרקטור ומבין המועמדים נבחרים הזוכים.

להלן שמות הזוכים לשנת הלימודים תשע"ז ונימוקי הועדה:

 

פרופ' רועי בר, המכון לכימיה, הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע

פרופ' רועי בר מהמכון לכימיה הוא מחשובי המדענים בכימיה תיאורטית בישראל ובעולם כולו. מחקריו, העוסקים בכימיה קוונטיות ובפיתוח שיטות חישוביות בכימיה תיאורטית, מצוטטים רבות ומהווים אבני דרך בתחומים רבים בכימיה. רועי הוא מורה מצטיין לאורך שנים רבות, ואהוב על תלמידיו. רועי משמש כמנהל מרכז פריץ הבר לדינמיקה מולקולרית, ושימש במשך ארבע שנים כראש תכנית הופמן למנהיגות באוניברסיטה העברית. על השילוב בין מחקר פורץ דרך, הוראה מעולה לאורך שנים ופעילות ציבורית מוענק לרועי בר פרס הרקטור.

 

לפרופ' מונא חורי-כסאברי, ביה"ס לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית

פרופ' מונא ח'ורי-כסאברי היא חוקרת מובילה בבית הספר לעבודה סוציאלית. מחקריה עוסקים בגורמים האישיים, המשפחתיים, החברתיים והתרבותיים הקשורים לרווחתם והתפתחותם של בני נוער ובאופן ספציפי באלימות ועבריינות בקרב בני נוער, הן כאשר הם עבריינים והן כאשר הם קורבנות. פרסומיה בנושא רבים ומצוטטים, בבמות המרכזיות ביותר בעבודה סוציאלית, קרימינולוגיה ופסיכולוגיה. מונא היא מרצה מצוינת ומוערכת ומבוקשת מאוד כמנחה על ידי סטודנטים לתארים מתקדמים. מונא משקיעה רבות בפעילות ציבורית באוניברסיטה ומחוצה לה. היא פעילה מרכזית בנושא רווחת נוער בחברה העברית, חברה בועדות רבות ובשנים האחרונות מכהנת ביועצת נשיא האוניברסיטה להנגשת ההשכלה הגבוהה לחברה הערבית, יו"ר הועדה האקדמית של המרכז למגוון ורב תרבותיות ושל תקווה ישראלית באקדמיה.  על כל זאת מוענק לה פרס הרקטור.

 

פרופ' עודד נבון, מכון למדעי כדור הארץ, הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע

פרופ' עודד נבון מצטיין בכל התחומים – שילוב של מחקר פורץ דרך, הוראה מעולה, פעילות ציבורית ותרומה לקהילה. פרופ' נבון הוא חוקר מוביל בתחום הגיאולוגיה. מחקריו עוסקים בתפקידם של המים בהתפרצויות געשיות וביצירתם של יהלומים במעמקי כדור הארץ. ב 2014 הוא נבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לוולקנולוגיה וכימיה של פנים כדור הארץ. עודד הוא מרצה מצטיין  לתלמידי האוניברסיטה ועוסק רבות בהנגשת המדע לציבור הרחב. הוא מילא שורת תפקידים ציבוריים באוניברסיטה, בהם סגן הרקטור  ויו"ר המכון למדעי כדור הארץ. במסגרת תפקידו כסגן הרקטור הקים את תכנית "אבני פינה". על הצטיינותו זו מוענק לו פרס הרקטור.

 

פרופ' רוני פרידמן, הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה

פרופ' רוני פרידמן משלב לאורך שנים רבות מפעל חיים של מצוינות במחקר ובהוראה עם פעילות אקדמית וציבורית, ותרומה אינסופית לקהילת האוניברסיטה. הישגיו המחקריים הם בתחום מערכת החיסון והתפתחותה, במיוחד בעופות.  רוני לימד לאורך השנים מגוון רחב של קורסים לבוגר ולמוסמך וזכה עליהם למשובי הוראה מצויינים , וכן היה מעורב בפיתוחן של תכניות לימודים רבות בפקולטה לחקלאות. פעילותו הציבורית של רוני היא רחבת יריעה. הוא שימש באוניברסיטה ומחוצה לה במגוון רחב של תפקידים ציבוריים, ביניהם דיקן הפקולטה לחקלאות, סגן נשיא לקשרי חוץ וכיום יו"ר אקדמי של האוניברסיטה העברית לנוער. על הצטיינותו במחקר, הוראה ופעילות ציבורית ועל תרומתו ומסירותו הרבה לאוניברסיטה מוענק לו פרס הרקטור.

 

פרופ' אורה פלטיאל, בית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה

פרופ' אורה פלטיאל היא מעמודי התוך של בית הספר לבריאות הציבור לאורך שנים רבות. היא מייצגת שילוב ייחודי של הצטיינות במחקר, הוראה ופעילות ציבורית עם עבודה קלינית. אורה היא מורה מצטיינת לאורך שנים, יוזמת ומקימה תכניות הוראה חדשות. היא כיהנה במגוון תפקידים ציבוריים, כאשר בשנים האחרונות היא מכהנת כמנהלת בית הספר לבריאות הציבור. מחקריה של אורה עוסקים בין היתר בקשר בין גורמים בתחילת החיים ומחלות בגיל המבוגר. פעילות זו מתבצעת במקביל לעבודתה של אורה כרופאה במחלקה ההמטולוגית בבית החולים הדסה, בשילוב של מומחיות, ידע, יוזמה והשקעה. על כל זאת מוענק לה פרס הרקטור.

 

חוקרים שזכו בפרס בשנים קודמות:

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ו

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ה

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ד

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ג

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"ב

חוקרים מצטיינים לשנת תשע"א

חוקרים מצטיינים לשנים תשנ"ט - תש"ע

 

פרס ע"ש מילקן למורים מצטיינים

הפרס ע"ש מילקן מוענק על ידי הרקטור בכל שנה למורים אשר הוכיחו הצטיינות מתמשכת בהוראה.

המורים שזכו בפרס בשנת תשע"ז הם:

פרופ' שרה כהן - ביה"ס להנדסה ולמדעי המחשב

פרופ' אסף פרידלר - המכון לכימיה, הפקולטה למדעי הטבע

פרופ' איתן יפה-נוף - המכון למחקר רפואי ישראל-קנדה, הפקולטה לרפואה

פרופ' תמר זילבר - ביה"ס למנהל עסקים

ד"ר גדי היימן - המחלקה ליחב"ל, הפקולטה למדעי החברה

 

 

רשימת המורים הזוכים ע"פ שנים

 

 

 

 

פרס הרקטור לתלמידים מצטיינים

רשימת רקטור

 

 

רשימת רקטור

 

 

 

פרס הצטיינות מיוחד

הרקטור מעניק פרס הצטיינות מיוחד בתחום ההוראה:

 

תשע"ו

פרס מיוחד לפרויקט בתחום ההוראה 

הפרס הוענק למר אלדד חוזה, גב' מירית סתיו-מבורך, גב' יעל עזרא, מר אביחי פרסי, גב' ויויאנה רגב על הטמעת מערכת רישום-נט.

 

תשע"ה

פרס מיוחד על הוראה בקורס מקוון הוענק לפרופ' אריאל הירשפלד 

פרס מיוחד למורה מצטיין על הוראה בקורס מקוון הוענק לפרופ' אריאל הירשפלד על הוראתו בקורס המקוון "השירה העברית החדשה" וכהערכה על הישגיו של פרופ' הירשפלד בהוראת הקורס.

 

תשע"ד

פרס מיוחד בתחום ההוראה לביה"ס לריפוי בעיסוק

ביה"ס לריפוי בעיסוק פועל לאורך השנים לשמירה על רמת ההוראה ואיכותה ומצליח למשוך אליו תלמידים מצטיינים. הנהלת ביה"ס השכילה לפתח תכנית לימודים אינטנסיבית ושיטות הוראה שהפכו את ביה"ס למוביל בתחום הריפוי בעיסוק בארץ. הצוותים האקדמיים והמנהליים של ביה"ס מצטיינים במסירותם הרבה וביחס האישי שהם מעניקים לתלמידים. המצוינות ביחד עם המסירות של הסגל האקדמי והמנהלי הפכו אותו לביה"ס מוביל בתחום הריפוי בעיסוק בארץ. תכנית הלימודים שומרת על רמת ביקוש גבוהה לאורך השנים וביה"ס אף הצליח לאחרונה להגדיל את מספרי התלמידים באופן משמעותי מבלי לפגוע ברמת המצויינות של ההוראה ושל התלמידים. 

 

תשע"ג - בשנה זו לא הוענק פרס מיוחד

 

תשע"ב

פרס מיוחד ליחידה אקדמית מצטיינת לביה"ס לתזונה, הפקולטה לחקלאות, מזון ואיכות הסביבה

ועדת הפרס התרשמה מאוד מהישגי בית הספר ושבחה את תרומתו למען הפקולטה, האוניברסיטה והקהילה כולה, והצלחתו לקיים תכנית דינאמית ותוססת למרות מספרם הקטן של חברי הסגל.

בנימוקיה ציינה הוועדה לשבח את: 

  • תרומתם האישית של חברי הסגל בהוראה ובמילוי תפקידים באוניברסיטה ומחוצה לה, למרות מספרם הקטן יחסית
  • את הכשרתם של אנשי מקצוע מעולים בתחום התזונה ובריאות הציבור
  • את הפעילות בקרב הקהילה האוניברסיטאית ומחוצה לה. צוינו במיוחד שלושה מיזמים: תכנית חינוכית בתחום התזונה לעולים מאתיופיה, פרויקט פר"ח למניעת השמנה בקרב ילדים ופרויקט התערבותי של תזונה ומשפחה בקרב משפחות נזקקות (בשיתוף עם בית הספר לעבודה סוציאלית)
  • ואת שימת הדגש, הן בלימוד והן במחקר, על ראיה רחבה של תחום התזונה במישורים שונים: מחקר ועבודת שטח, קהילה ובריאות הציבור, כלכלה, חקלאות ותעשיית המזון 

 

תשע"א

פרס מיוחד ליחידה אקדמית מצטיינת לחוג למוסיקולוגיה, הפקולטה למדעי הרוח

 וועדת הפרס התרשמה מאוד מהישגי החוג ושבחה את הצלחתו לקיים חוג דינאמי ותוסס למרות מספר קטן של חברי סגל, ברובם צעירים, ומספר גדול של סטודנטים.

 נימוקי הוועדה היו: 

  • פעילות בקרב הקהילה האוניברסיטאית ומחוצה לה
  • תרומה אישית של חברי הסגל המקיימים פעילות מעל ומעבר לנדרש
  • שיתוף פעולה והרמוניה בין חברי הסגל האקדמי והמנהלי ובינם לבין הסטודנטים

  

תש"ע

פרס מיוחד ליחידה אקדמית מצטיינת לחוג ללימודי מזרח אסיה, הפקולטה למדעי הרוח

 הוועדה התרשמה מאוד מהישגי החוג ושבחה את הצלחתו לקיים חוג דינאמי ותוסס למרות מספר קטן של חברי סגל, ברובם צעירים, ועם מספר גדול של סטודנטים.

נימוקי הוועדה היו: 

  • פעילות במגוון ובפריסה רחבה של תחומים
  • יוזמה של חברי הסגל המקיימים פעילות מעל ומעבר לנדרש
  • יחסים בין חברי הסגל האקדמי והמנהלי ובינם ובין הסטודנטים

משאל הערכת הוראה

סקר הערכת ההוראה נערך פעמים בשנה על ידי היחידה להוראה ולמידה ותוצאותיו מהוות כלי חשוב בקידום ההוראה באוניברסיטה.

הסקר מבוצע שלושה שבועות לפני מועד הבחינות ותוצאותיו מתפרסמות לאחר סיום רוב הבחינות וזאת במטרה להבטיח שהסקר יהיה נטול הטיות והשפעות זרות.

הרקטור רואה חשיבות רבה בשמירה ושיפור איכות ורמת ההוראה ומידי שנה נבחרים המורים המצטיינים בסקר שאנו מוקירים את תרומתם לאיכות ההוראה ושמותיהם מתפרסמים  בפוסטר המורים המצטיינים.

קישור לתוצאות הסקר –  https://www.huji.ac.il/seker/

 

משאל הערכת הוראה תשע"ז

משאל הערכת הוראה תשע"ו

משאל הערכת הוראה תשע"ה

משאל הערכת הוראה תשע"ד

משאל הערכת הוראה תשע"ג

משאל הערכת הוראה תשע"ב

משאל הערכת הוראה תשע"א

 

 

 

פרס פלג

הרצאה ופרס ע"ש פְלֶג להבנה ולקבלה בעולם היהודי

האוניברסיטה העברית בירושלים מכריזה על ייסודו של פרס שנתי והרצאה ע"ש פלג (Flegg) לקידום ההבנה, הקבלה ושיתוף הפעולה בין מגזרים שונים בעולם היהודי בן זמננו. פרס יוקרתי זה ניתן לאות הוקרה על הישגים יוצאי דופן במחקר ועל הבנת זרמים שונים ביהדות.

הבחירה במקבל פרס פלג וכל הסידורים הנוגעים להרצאה, כגון פרסום ואירועים נלווים, ינוהלו בידי משרד הרקטור. ועדת הבחירות תהיה בראשות הרקטור ובחבריה יהיו ראש המכון למדעי היהדות ע"ש מנדל וראש סכוליון (מרכז למחקר רב תחומי בלימודי היהדות).

הוועדה תפעל לאיתור מועמדים לפרס פלג באמצעות פרסום בין-לאומי וחיפוש מועמדים בולטים מהאקדמיה ואישי ציבור ראויים בישראל ומחוצה לה.

המועמד הנבחר לפרס פלג יקבל מענק הוקרה על סך 5,000$, ויישא דברים בהרצאה פומבית רשמית (פתוחה לקהילה האקדמית והלא-אקדמית) . בראש ההרצאה הפומבית יישבו נשיא האוניברסיטה או הרקטור (או כל אדם אחר שיִבחרו). היו"ר יקרא בפני הקהל את נימוקי הוועדה לבחירת המועמד לפרס פלג, ויציין את הישגיו של המועמד.

האוניברסיטה העברית תפרסם את דבר ההרצאה הפומבית פרסום נרחב ככל האפשר בתוך האוניברסיטה, בעיתונות ובמדיה האלקטרונית. פרסום זהה יינתן למקבל הפרס.

האוניברסיטה העברית תממן הוצאות טיסה לישראל, אם המרצה בהרצאת פלג אינו תושב הארץ, ותספק לו לינה בבית מלון לכל יום. תקציב מיוחד יאפשר למרצה לתור את ישראל בזמן שהותו בה ולממן אירועים נוספים.

המרצה והמשתתפים בהרצאה הפומבית יזכו לקבלת פנים מיוחדת לאחריה מהאוניברסיטה העברית.

 

 

 

The Flegg Lecture and Award for the Understanding and Acceptance within the Jewish World
 
The Hebrew University of Jerusalem announces the establishment of an annual Flegg Award and Lecture promoting understanding, acceptance and cooperation between different segments in the contemporary Jewish world. This prestigious award has been established to recognize outstanding achievements in the study and/or promotion of understanding between different factions within Judaism. 
 
The choice of the recipient of the Flegg Award and all the arrangements related to the Lecture, like publicity, publication and related events will be administered by the Rector's office. The selection committee will be chaired by the Rector. Among its members will be the Head of the Mandel Institute of Jewish Studies and the Head of Scholion (a research institute devoted to the study of Jewish heritage)
 
The committee will actively solicit nominations for the recipient of the Flegg Award through international publicity and by requesting nominations from prominent academics and outstanding public figures in Israel and outside of Israel
 
The individual chosen as the recipient of the Flegg Award will receive an honorarium of $5,000 and be the guest of the Hebrew University for a period of at least one week, during which time he/she will deliver a formal public lecture (open to the academic and non-academic communities) and will also offer at least one smaller academic lecture or seminar. The Flegg Public Lecture will be chaired by the Hebrew University's President or Rector (or a suitable replacement chosen by them) and, at this event, the Chair of the Lecture will read a statement of the reasons that led the committee to choose the recipient of the Flegg Award, including a brief summary of his/her achievements
 
The Hebrew University will publicize the Flegg Public Lecture as widely as possible within the University, in the press and in electronic media. The same publicity will be given to the recipient of the Flegg Award
 
The Hebrew University will cover the expenses to fly the Flegg Lecturer to Israel (if the recipient is not a resident of Israel) and will also provide hotel accommodation and a per diem for the Lecturer. A budget will also be made available to allow travel in Israel by the Flegg Lecturer during his/her stay in the country and to fund all the additional events
 
Following the Flegg Public Lecture, the Hebrew University will hold a reception for the recipient and the attendees of the Lecture. In addition, during the Lecturers stay, at least one dinner will be held in his/her honor
 
Shortly after the occasion of each years Flegg Public Lecture, a written copy and a video recording of the Lecture will be displayed and made available for downloading on the Hebrew University's website and on the internationally most popular websites (like Youtube, Hebrew University's site in Facebook, etc…). A bound printed version of every lecture will be disseminated among individuals and cultural and educational institutions throughout the Jewish world

 

 

מקבלי הפרס בשנים קודמות

תשע"ו

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ו הוענק למרכז החינוכי "חנתון" 

הטקס נערך ביום רביעי, 18 בינואר 2016, כ' בטבת תשע"ז בשעה 16:30 

בבית מאירסדורף (קומה 2), הר הצופים.

נושא ההרצאה: "אלו אלו דברי אלוהים חיים": על פלורליזם כאידיאל כשנשאר בבית המקדש וכגורם מאיים בחברה הישראלית? ע"י הרב יואב אנדי 

Flegg prize 2017
 

תשע"ה

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ה הוענק לקהילות שרות פיוט וניגון 

הטקס נערך ביום רביעי, 20 בינואר 2016, י' בשבט תשע"ו בשעה 16:30 

בבית מאירסדורף (קומה 2), הר הצופים.

נושא ההרצאה: מקומו של הפיוט בחיי התרבות של יהודי מרוקו ע"י פרופ' אמריטוס משה בר-אשר

 

תשע"ד

פרס סיימון ואת'ל פלג לשנת תשע"ד הוענק לד"ר יהודה מימרן 

הטקס נערך ביום שלישי, 9 בדצמבר 2014, י"ז בבסלו תשע"ד בשעה 16:00 

באולם הסינט ע"ש ליטווינסקי, הר הצופים. 

נושא ההרצאה: על יהדות חברתית כמרחב חינוכי זהותי משותף - מחזון למעשה

 

תשע"ב

פרס סיימון ואת'ל פלג על קידום ההבנה ההדדית בעולם היהודי לשנת תשע"ב הוענק לגב' במבי שלג

הטקס נערך ביום רביעי, 11 ביולי 2012, כ"א בתמוז תשע"ב בשעה 16:30 

באודיטוריום ע"ש הנדלר, בניין דייוויס, מכון טרומן.

נושא ההרצאה: לשאלת הסוציולוגיה היהודית בזמן הזה: האם הזרמים הקיימים כיום בעם היהודי מבטאים נכונה את המצב בשטח

 

תשע"א

פרס סיימון ואת'ל פלג על קידום ההבנה ההדדית בעולם היהודי לשנת תשע"א הוענק לרב מיכה אודנהימר

נושא ההרצאה: האם תיקון עולם גלובלי יכול לקרב בין יהודים?

 

 

 

The 2016 Simon and Ethel Flegg Award was awarded to Hannaton Educational Center
 
The ceremony took place on Wednesday, January 18th, 2017 at 16:30
at Beit Maiersdorf (2nd Floor), Mt. Scopus Campus
 
Lecture by Rabbi Yaov Ende, Exec. Dir. Of the Hannaton Educational Center 

These and These are the Words of the Living God”: Pluralism – an Ideal in the Beit Midrash, but a Threat in Israeli Society?”i

Flegg2016

The 2015 Simon and Ethel Flegg Award was awarded to "Kehillot Sharot" - Singing Communities
 
The ceremony took place on Wednesday, January 20th 2016 at 16:30
at Beit Maiersdorf (2nd Floor), Mt. Scopus Campus
 
Lecture by Prof. Emeritus Moshe Bar-Asher: Piyutim in the Cultural Life of Moroccan Jews 
 
 
 
 
 
 

The ceremony took place on Wednesday, July 11th 2012 at 16:30

 
 
 

Lecture: Can Global “Tikkun Olam” Bring the Jews Together?i

 

 

על סיימון ואת'ל פלג

 

סיימון פלג, אחרי שסיים את לימודיו באוניברסיטת היידלברג והוא בן 21, נכנס לעסק הטבק המשפחתי והפך לאיש עסקים מצליח. בשנת 1938 נמלט מגרמניה מהצורר הנאצי והיגר לקנדה. לאחר שעסק זמן מה בבניין, הקים בית ספר מקצועי לתעשייה מודרנית, שהיה לאחד מבתי הספר הטובים ביותר בקנדה. עם רעייתו את'ל הפך לתומך נלהב בהיבטים רבים של חיי התרבות והחינוך בקהילה היהודית.

סיימון פלג ניחן באינטליגנציה יוצאת מן הכלל וברוח איתנה. לקראת סוף חייו הביע שוב ושוב את השקפתו שמי שלקחו מן החיים חייבים לתת לחיים. את דבריו הגשים בתמיכה ברוחב לב במטרות ראויות בקנדה ובישראל. בצוואתו האחרונה הוריש תרומה נדיבה לאוניברסיטה העברית ששיקפה את המרחב האינטלקטואלי בחייו ואת אהבתו לישראל ולעם היהודי. מתנה זו, במילותיו שלו, נועדה "לקדם מצוינות במחקר בכל הדיסציפלינות של הפעילות האקדמית בדגש מיוחד על שימור המורשת היהודית והתרבות היהודית". סיימון פלג האמין שלתרומתו תהיה "השפעה חיונית ורבת חשיבות על חיי האקדמיה, התרבות והרוח של ישראל וירושלים".

 

את'ל פלג הייתה שקטה ורגישה - מופת לסגולותיה הנעלות של אישה יהודייה. אף שלה ולסיימון לא היו ילדים, חשה הזדהות עזה עם "אמונה" (אימהוֹת בישראל) והייתה תומכת נלהבת של הארגון. חבריה ובני משפחתה ידעו שאת'ל, בדרכה הרוגעת, ייצגה חוזק, כבוד ומחויבות עמוקה לערכים יהודיים.

               Simon FleggEthel Flegg

 

 

 

 

 

 

 

About Simon and Ethel Flegg
 
Simon Flegg, after graduating from the University of Heidelberg at the age of 21, entered the family tobacco business and became a successful businessman
 
In 1938, he escaped Germany because of Nazi tyranny and went to Canada
He established himself initially in the building business, later on setting up a vocational school for modern industry, which became one of the best in Canada
 
Together with his wife, Ethel, he became a steadfast supporter of the cultural and educational life in the Jewish community
 
Simon Flegg was a man of extraordinary intelligence and strength of spirit. Towards the end of his life, he repeatedly expressed the view that those who have taken from life must give to life. This he accomplished by giving generously to worthy causes in Canada and in Israel. In his last will, he bequeathed a munificent contribution to the Hebrew University, which was a reflection of the intellectual scope of his life and of his love for Israel and the Jewish people
 
This gift was, in his words, intended to “promote excellent research in all disciplines of academic activity with a special emphasis on the preservation of Jewish heritage and culture.” He believed that his contribution would have “a very important vitalizing effect on the academic, cultural and spiritual life of Israel and of Jerusalem.”i
 
 
Ethel Flegg was a quiet, sensitive person who exemplified the finest attributes of a Jewish wife. Although she and Simon had no children, Ethel felt a strong kinship to Emunah (Mothers of Israel) and was an ardent supporter of the organization
Her friends and family recognized that Ethel, in her own quiet way, epitomized strength, dignity and a deep commitment to Jewish values

קול קורא למועמדים לפרס פְלֶג

 קול קורא למועמדים לפרס פְלֶג

האוניברסיטה העברית בירושלים מפרסמת את הקול קורא השנתי של פרס ע"ש את'ל וסיימון פלג (Flegg) לקידום ההבנה, הקבלה ושת"פ בין זרמים בעולם היהודי המודרני. הפרס ניתן לאות הוקרה על הישגים בולטים בקידום ההבנה בין הזרמים ביהדות ו/או על קידום המחקר בנושא.

מקבלי הפרס יבחרו בכל שנה בידי ועדה בראשות רקטור האוניברסיטה העברית.
על המועמדים לכלול בהצעותיהם קורות חיים ומכתב המסביר את התאמתם לתנאי פרס פלג.

כתובת למשלוח ההצעות:
לשכת הרקטור
האוניברסיטה העברית בירושלים
קמפוס הר הצופים
ירושלים 9190501, ישראל

rector@savion.huji.ac.il


הצעות תתקבלנה עד לתאריך31  בינואר 2018.

המועמד הנבחר יקבל מענק הוקרה על סך 5,000$, ויוזמן לשאת דברים בהרצאה פומבית רשמית (פתוחה לקהילה האקדמית והלא-אקדמית). תאריך הרצאת פלג יתואם עם  הזוכה.

מידע נוסף נמצא באתר לשכת הרקטור (פרסים).

  

Call for Candidates

The Hebrew University of Jerusalem announces the call for candidates for the annual Ethel & Simon Flegg Award promoting understanding, acceptance and cooperation between different segments in the contemporary Jewish world. This prestigious award has been established to recognize outstanding achievements in the study and/or promotion of understanding between different factions within Judaism.

 

The recipients of the award are selected every year by a committee chaired by the Rector of the Hebrew University. Proposals should include the candidate’s bio and a letter explaining the suitability of the candidate in the context of the terms of the Flegg Award. The proposals should be addressed to:

 

The Rector

Office of The Rector

The Hebrew University of Jerusalem

Mt. Scopus, Jerusalem 9190501, Israel

rector@savion.huji.ac.il

 

Proposals should arrive by Wednesday, January 31st, 2018.

 

The chosen individual will receive an honorarium of $5,000 and he/she will deliver a formal public lecture (open to the academic and non-academic communities).

 

The date of the Flegg Lecture will be coordinated with the chosen candidate.

Additional information can be found at the Rector’s Office Website (Prizes).

מלגות לקליטת סגל צעיר

מלגות אלון

זוכי מחזור ל"ה (תשע"ו-תשע"ז-תשע"ח)

1

ד"ר מיכאל אבשטיין

שפה וספרות ערבית

סיווג עיוני

2.

ד"ר איילת לנדאו

פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה

סיווג ניסויי

3.

ד"ר דפנה שחף

מדעי המחשב

סיווג ניסויי

4.

ד"ר תומר שלנק

מתמטיקה

סיווג עיוני

5.

ד"ר אייל בן-צבי

אימונולוגיה

סיווג ניסויי

זוכים בשנים קודמות

קול קורא למלגות אלון לשנת תשע"ז

  

מלגות עזריאלי

מלגת עזריאלי - זוכי מחזור א' וב'

שנה
מחזור
שם משפחה
שם פרטי
תחום

א'

תשעו-ז-ח

אורן

רם

מדעי החיים

טבע

א'

תשעו-ז-ח

כץ

אורי

פיסיקה יישומית

טבע

ב'

תשעז-ח-ט

אורבך

דני

לימודי אסיה

רוח

ב'

תשעז-ח-ט

בן-דוד

אורי

גנטיקה/מדעי ה חיים

טבע

ב'

תשעז-ח-ט

מסארוה

אחמד

כימיה

טבע

  

קול קורא לשנת תשע"ז

הנחיות להגשת מועמדות

 

מלגות מעוף

זוכה מלגת מעוף למחזור כ"ב (שנים תשעז-ח-ט)

ואאל אבו-עקסה, המחלקה למדע המדינה, הפקולטה למדעי החברה.

 

זוכי מלגת מעוף לאורך השנים

קול קורא לתכנית מלגות מעוף - שנת תשע"ז

  

פרס קריל

זוכי פרס קריל לשנת 2016

דנה רייכמן, המכון למדעי החיים, הפקולטה למדעי הטבע

ליעוז אתגר, המכון לכימיה, הפקולטה למדעי הטבע

 

זוכי פרס קריל בשנים קודמות

קול קורא לפרס קריל - 2016

  

מלגות לברה

 


החל משנת הלימודים תשע"ז ולמשך השנתיים הקרובות, תעניק קבוצת ליברה (Libra Group) עשר מלגות מדי שנה לסטודנטים מצטיינים.

השנה הוענקו המלגות לתלמידים הבאים:

תשע"ז
אהוד ליבאורלי איז'ק
בר לוזוןגל קפלון
דן עמיריואב גל-צור
נבו שוורץנועם רזין
תום נסיםתם סלע

 

http://www.libra.com/en/news-and-insights/libra-group-commits-to-30-international-fellowships-with-hebrew-university-of-jerusalem/