דבר הרקטור

האוניברסיטה העברית בירושלים הינה אוניברסיטת מחקר המשלבת מחקר והוראה. לאוניברסיטה קשרים ענפים עם הקהילה האקדמית והמדעית בארץ ובעולם. דירוגים בינלאומיים, כמו דרוג שנחאי היוקרתי, מדרגים את האוניברסיטה העברית כאוניברסיטת המחקר הטובה בישראל ואחת מאוניברסיטאות המחקר הטובות באירופה.

האוניברסיטה העברית שמה דגש על מחקר ומציעה לתלמידיה תארים מתקדמים בתחומי לימוד מגוונים, ממדעי הרוח, החברה, משפטים, עבודה סוציאלית ומנהל עסקים,  ועד למדעי הטבע, מדעי חקלאות וסביבה, רפואה ורפואת שיניים.

המרצים באוניברסיטה נמנים עם החוקרים והחוקרות המובילים בעולם וזוכים בכשליש מסך מענקי המחקר התחרותיים בישראל. בוגרי ובוגרות האוניברסיטה לדורותיהם מרכיבים את שדרת ההנהגה הפוליטית, תרבותית, כלכלית וחברתית במדינה.

לסטודנטים מציעה האוניברסיטה תכניות לימודים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. כמחצית מהסטודנטים באוניברסיטה לומדים לקראת תואר ראשון והיתר לומדים לימודים מתקדמים הכוללים תואר שני ודוקטורט. בנוסף למגוון הרחב של לימודי בוגר בתחומי המדעים הניסויים והעיוניים אנו מציעים גם לימודי תואר ראשון רב-תחומיים בקשת רחבה של צירופים מעניינים וייחודיים.

האוניברסיטה העברית רואה את עצמה כחלק אינטגרלי מהקהילה. אנו מעורבים במספר רב של מיזמים חברתיים וקהילתיים, ומעודדים את הסטודנטים והסטודנטיות שלנו להשתתף באופן פעיל בחיי הקהילה.

אנו מזמינים אותך לבוא ולהיות חלק מקהילה אקדמית מובילה ותוססת!